UnitedHealth Group דיווחה ביום שלישי, 13 באוקטובר, על תוצאות הרבעון השלישי, לפני פתיחת המסחר. הרווח המתואם: 4.69 דולר למניה, עלייה של 60.6% לעומת הרבעון המקביל, ורווח GAAP של 4.56 דולר, עלייה של 76.1%. ההכנסות, לעומת זאת, ירדו ב-0.4%, ל-112.7 מיליארד דולר. החברה העלתה את תחזית הרווח המתואם לשנה ל-20.50 דולר לפחות.
ייתכנו טעויות או אי-דיוקים. מצאתם משהו שנראה שגוי? כתבו לי ואתקן.
מה דווח
| רבעון שלישי 2026 | רבעון שלישי 2025 | שינוי | |
|---|---|---|---|
| הכנסות | 112,694 | 113,161 | 0.4%- |
| מזה: פרמיות | 87,078 | 88,979 | 2.1%- |
| רווח תפעולי | 6,563 | 4,315 | 52.1%+ |
| שולי רווח תפעולי | 5.8% | 3.8% | 2.0+ נק' |
| רווח נקי | 4,110 | 2,348 | 75.0%+ |
| רווח מדולל למניה, GAAP (דולר) | 4.56 | 2.59 | 76.1%+ |
| רווח מתואם למניה (דולר) | 4.69 | 2.92 | 60.6%+ |
| יחס ההוצאות הרפואיות | 88.4% | 89.9% | 1.5- נק' |
| יחס עלויות התפעול | 12.8% | 13.5% | 0.7- נק' |
במיליוני דולרים, למעט רווח למניה ויחסים. הרווח המתואם הוא מדד שאינו GAAP. מקור: הודעת התוצאות של החברה, 13 באוקטובר 2026. אחוזי השינוי חושבו מחדש מהמספרים בהודעה.
יחס ההוצאות הרפואיות ירד, וההכנסות לא עלו
הפרמיות, הליבה של ההכנסות, ירדו ב-2.1% ל-87.1 מיליארד דולר. ההכנסות ממוצרים עלו ב-7.5% ל-14.3 מיליארד, וההכנסות משירותים ב-5.0% ל-10.2 מיליארד. ההודעה אינה מציגה צמיחה אורגנית. ובכל זאת הרווח התפעולי קפץ ב-52.1% ל-6.56 מיליארד דולר.
מה שעשה את זה הוא היחסים. יחס ההוצאות הרפואיות (MCR) ירד ל-88.4% מ-89.9% לפני שנה, ויחס עלויות התפעול ירד ל-12.8% מ-13.5%. ההודעה מציינת התפתחות חיובית נטו של 610 מיליון דולר ברזרבות של תקופות קודמות, הקשורה לתאריכי שירות של 2026, שהשפיעה על יחס ההוצאות הרפואיות. ברבעון השני הסכום היה 860 מיליון. המנכ"ל סטיבן המסלי ייחס את התוצאות למשמעת ולביצוע של הצוותים בכל חלקי העסק, ואמר שהחברה מפשטת את האופן שבו היא משרתת מטופלים ואנשי צוות רפואי.
מול הרבעון השני התמונה שונה: הרווח המתואם למניה ירד ב-26.5%, מ-6.38 ל-4.69 דולר, והרווח התפעולי ירד ב-17.9%, מ-7.99 מיליארד ל-6.56 מיליארד. יחס ההוצאות הרפואיות עלה ל-88.4% מ-86.7%, ושולי הרווח הנקי ירדו ל-3.6% מ-4.9%. ההכנסות עלו ב-0.6%, מ-112.0 מיליארד דולר ברבעון השני.
המגזרים: UnitedHealthcare ו-Optum
UnitedHealthcare הרוויחה מפעילות 2.83 מיליארד דולר, לעומת 1.81 מיליארד לפני שנה (עלייה של 56.8%), על הכנסות של 86.3 מיליארד דולר, ירידה של 0.8%. שולי הרווח התפעולי עלו ל-3.3% מ-2.1%. בפילוח: Employer & Individual הכניסה 20.2 מיליארד דולר (עלייה של 1.7%), Medicare & Retirement 42.4 מיליארד (ירידה של 2.2%), ו-Community & State 23.7 מיליארד (ירידה של 0.6%).
מספר האנשים ש-UnitedHealthcare משרתת בביטוח רפואי עמד על 48.3 מיליון, מול 50.1 מיליון לפני שנה ו-48.5 מיליון ביוני. לגבי Medicare Advantage: ההודעה מציינת ירידה של 935 אלף בקשישים שהחברה משרתת מאז סוף 2025, בהגדרה שכוללת גם אוכלוסיות מורכבות ב-Medicaid. בטבלת האנשים המשורתים עצמה מופיעים 7.605 מיליון בתוכנית, מול 8.445 מיליון בסוף 2025 - ירידה של 840 אלף.
Optum הרוויחה מפעילות 3.73 מיליארד דולר, מול 2.51 מיליארד (עלייה של 48.7%), על הכנסות של 66.9 מיליארד, ירידה של 3.3%, ושולי רווח של 5.6% מול 3.6%. ב-Optum Health ההכנסות ירדו ב-9.9% ל-22.9 מיליארד, אבל הרווח התפעולי עלה ל-735 מיליון דולר מ-41 מיליון. ב-Optum Insight ההכנסות עלו ב-2.9% ל-5.47 מיליארד והרווח ל-1.28 מיליארד, מול 920 מיליון. ב-Optum Rx ההכנסות עלו ב-0.6% ל-39.9 מיליארד והרווח ל-1.72 מיליארד, מול 1.55 מיליארד, בזמן שמספר המרשמים המתואם ירד ב-5.1%, ל-393 מיליון מ-414 מיליון. נתוני הרבעון המקביל של Optum Health ושל Optum Insight מוצגים כפי שעודכנו בהודעה, בעקבות ארגון מחדש של Optum Financial.
מהרווח ה-GAAP למתואם, והתחייבויות
הרווח המתואם גבוה מרווח ה-GAAP ב-13 סנט, 4.69 דולר מול 4.56. הגשר: לרווח הנקי של 4,110 מיליון דולר מוסיפים 373 מיליון (0.41 דולר למניה) של הפחתת נכסים בלתי מוחשיים, ומורידים שני רווחים. הראשון, 148 מיליון דולר (0.16 דולר למניה), הוא רווחים מעסקאות בפעילויות המוחזקות למכירה וממכירת נכס, בניכוי הפסד של 76 מיליון מדרום אמריקה. השני, 74 מיליון (0.08 דולר), הוא הקטנת רזרבות להפסדי חוזים ב-95 מיליון, בניכוי הפסדי הערכה של ניירות הון ב-21 מיליון. השפעת המס של ההתאמות מורידה עוד 33 מיליון. התוצאה: 4,228 מיליון דולר, 4.69 דולר למניה.
בתשעת החודשים נרשמה תרומה של 400 מיליון דולר לקרן United Health Foundation, שמומנה מרווח ממימוש פעילות ב-Optum Insight. ההודעה מציינת גם שתי התחייבויות שאינן חיוב של הרבעון: מיליארד דולר לקרן, והחזר של רווחי 2026 בביטוחי ACA פרטיים לכמיליון מבוטחים. לפי ההודעה, התחייבויות נוספות צפויות ב-2027.
התזרים, המאזן וההחזר לבעלי המניות
תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון עמד על 5.1 מיליארד דולר, פי 1.2 מהרווח הנקי לפי ההודעה. מול הרבעון המקביל זו ירידה של 13.8%, לפי ההפרש בין תשעת החודשים והמחצית הראשונה בשתי השנים. בתשעת החודשים התזרים עומד על 25.1 מיליארד דולר, מול 18.6 מיליארד, עלייה של 35.0%.
יחס החוב להון עלה ל-41.7% מ-41.2% ברבעון השני. ימי התביעות לתשלום (days claims payable) עמדו על 47.0, מול 46.2 לפני שנה. בתשעת החודשים רכשה החברה מניות ב-5.0 מיליארד דולר ושילמה דיבידנדים ב-6.2 מיליארד, ומספר המניות המדולל ירד ל-902 מיליון מ-908 מיליון.
התחזית
החברה העלתה את תחזית הרווח המתואם למניה לשנת 2026 ל-20.50 דולר לפחות, מטווח של 19.50-20.00 דולר שניתן ב-16 ביולי. הרצפה החדשה גבוהה ב-50 סנט מהקצה העליון של הטווח הקודם וב-3.8% מנקודת האמצע שלו. תחזית ה-GAAP עלתה ל-19.50 דולר לפחות, מטווח של 18.45-18.95. התחזית מגלמת רווח נקי GAAP של יותר מ-17.65 מיליארד דולר (ביולי: יותר מ-16.75 מיליארד) ורווח נקי מתואם של יותר מ-18.6 מיליארד.
ההודעה אינה כוללת תחזית מפורשת לרבעון הרביעי. מהרצפה החדשה פחות 18.30 דולר שנצברו בתשעת החודשים, הרבעון הרביעי מחייב לפחות כ-2.20 דולר מתואם וכ-2.00 דולר GAAP - בקירוב, בגלל שינויים במספר המניות.
ההודעה אינה כוללת טבלת תחזית נוספת, ולכן אי אפשר לדעת ממנה אם יתר פריטי התחזית מיולי - ובהם יחס ההוצאות הרפואיות לשנה, הרווח התפעולי, תזרים המזומנים ושיעור המס - נשארו בעינם.
מול הציפיות, והמניה
לפי סקר אנליסטים של LSEG שפורסם ב-CNBC, ציפו לרווח מתואם של 4.14 דולר למניה ולהכנסות של 111.40 מיליארד דולר. הרווח המדווח, 4.69 דולר, גבוה ב-55 סנט, 13.3%, וההכנסות, 112.69 מיליארד, גבוהות ב-1.2%. לפי StreetAccount, שגם היא מצוטטת ב-CNBC, ציפו ליחס הוצאות רפואיות של 89.9%, מול 88.4% בפועל.
המניה נפתחה ביום הדוח בעלייה של 5.1%, ובמהלך היום איבדה את כל העלייה: היא ננעלה ב-377.76 דולר, ירידה של 0.20%.
הזווית שלי
דעה אישית של אילן אברמוב - לא ייעוץ ולא המלצה
מה שמעניין אותי בדוח הזה הוא המרחק בין שתי השורות. ההכנסות ירדו ב-0.4%, והרווח התפעולי עלה ב-52.1%. הרווח לא נולד מצמיחה אלא מיחס: על כל דולר פרמיה שילמה החברה 88.4 סנט על טיפולים, מול 89.9 לפני שנה, ועלויות התפעול ירדו גם הן.
אפשר לקרוא את זה בשתי דרכים. אחת, זו משמעת תמחור: החברה מוכנה לשרת פחות אנשים - 48.3 מיליון מול 50.1 מיליון - כדי להרוויח יותר מכל אחד מהם, והעלאת התחזית מתיישבת עם ההנחה שזה יימשך. שתיים, חלק מהשיפור נשען על 610 מיליון דולר של התפתחות רזרבות חיובית, והרבעון השני, עם רווח מתואם של 6.38 דולר, מראה כמה הרבעון הנוכחי רחוק משיא השנה. הרצפה החדשה מחייבת רבעון רביעי של כ-2.20 דולר לפחות, וזה רף תחתון ולא תחזית. אותם מספרים תומכים בשתי הקריאות, והשוק, שנפתח בעלייה של 5.1% וסיים כמעט בלי שינוי, כנראה לא הכריע ביניהן.
(חשוב להדגיש: זו דעתי האישית בלבד, ואין באמור המלצה לפעולה כלשהי, ואין כאן תחזית למחיר של אף נייר.)
ייתכן שאילן אברמוב, הכותב, או מי מטעמו מחזיקים בחלק מניירות הערך או בקרנות הנזכרים בכתבה.
קראתם על חברה אחת. אותה שיטה עובדת על כל אחת.
מכתב אחד בשבוע על איך השוק באמת מחובר - ומיד בהרשמה, המפה של סקטור לבחירתכם: מי מספק למי, ואיפה החוליה הצרה. חינם, והסרה בלחיצה.
ורוצים ללמוד את זה כמו שצריך? ההכשרות בקמפוס - 232 שיעורים וקהילה.






