Johnson & Johnson דיווחה ביום שלישי, 13 באוקטובר, לפני פתיחת המסחר, על הרבעון השלישי של 2026, שהסתיים ב-27 בספטמבר. ההכנסות: 25.4 מיליארד דולר, עלייה של 5.9%. הרווח המתואם: 2.59 דולר למניה, ירידה של 7.5%. הרווח החשבונאי למניה ירד ל-0.09 דולר, מ-2.12 דולר, ובתוכו עלות משפטית של 5.5 מיליארד דולר בגין ההסדר המוצע בתביעות הטלק.
ייתכנו טעויות או אי-דיוקים. מצאתם משהו שנראה שגוי? כתבו לי ואתקן.
מה דווח
| רבעון שלישי 2026 | רבעון שלישי 2025 | שינוי | |
|---|---|---|---|
| הכנסות | 25,399 | 23,993 | 5.9%+ |
| Innovative Medicine | 16,757 | 15,563 | 7.7%+ |
| MedTech | 8,642 | 8,430 | 2.5%+ |
| מרווח גולמי | 68.1% | 69.6% | 1.5- נק' |
| מחקר ופיתוח | 4,652 | 3,672 | 26.7%+ |
| רווח נקי חשבונאי | 210 | 5,152 | 95.9%- |
| רווח חשבונאי מדולל למניה (דולר) | 0.09 | 2.12 | 95.8%- |
| רווח נקי מתואם | 6,339 | 6,801 | 6.8%- |
| רווח מתואם למניה (דולר) | 2.59 | 2.80 | 7.5%- |
| מרווח מתואם לפני מס | 30.2% | 35.2% | 5.0- נק' |
במיליוני דולרים, למעט רווח למניה ויחסים. מקור: הודעת התוצאות והנספחים הפיננסיים של החברה, 13 באוקטובר 2026.
איפה נעשה הכסף
מגזר Innovative Medicine (התרופות) הכניס 16.76 מיליארד דולר, עלייה של 7.7%, ומגזר MedTech (המכשור הרפואי) 8.64 מיליארד, עלייה של 2.5%. הפער בין האזורים בולט: בארה"ב ההכנסות עלו ב-9.1% ל-14.96 מיליארד דולר, ומחוץ לה ב-1.5% בלבד, ל-10.44 מיליארד. ב-Innovative Medicine עלתה ארה"ב ב-11.1% והשוק הבינלאומי ב-2.4%; ב-MedTech, 4.8% בארה"ב ו-0.1% מחוץ לה.
הצמיחה בתרופות נשענת על חמישה מוצרים:
| מוצר | רבעון שלישי 2026 | רבעון שלישי 2025 | שינוי |
|---|---|---|---|
| Darzalex | 4,239 | 3,672 | 15.4%+ |
| Tremfya | 2,396 | 1,424 | 68.3%+ |
| Stelara | 716 | 1,570 | 54.4%- |
| Carvykti | 710 | 524 | 35.5%+ |
| Caplyta | 398 | 240 | 66.1%+ |
במיליוני דולרים.
Tremfya הוסיפה 972 מיליון דולר ו-Stelara איבדה 854 מיליון, כך ששתיהן יחד הוסיפו רק כ-118 מיליון. Darzalex הוסיפה 567 מיליון, Carvykti 186 מיליון ו-Caplyta 158 מיליון. חמש התרופות יחד הוסיפו כ-1.03 מיליארד דולר מתוך תוספת של 1.19 מיליארד דולר בכל המגזר - כלומר כל שאר המוצרים יחד הוסיפו כ-165 מיליון.
ב-MedTech, Shockwave צמחה ב-16.8% ל-325 מיליון דולר, Abiomed ירדה ב-2.3% ל-412 מיליון, ו-Surgery ירדה ב-0.6% ל-2.53 מיליארד.
מ-2.12 ל-0.09: הרווח החשבונאי
הרווח הנקי החשבונאי ירד ב-95.9%, ל-210 מיליון דולר מ-5.15 מיליארד. הרווח לפני מס הסתכם ב-34 מיליון דולר בלבד, מול 7.49 מיליארד אשתקד, והחברה רשמה הטבת מס של 176 מיליון דולר, מול הפרשת מס של 2.34 מיליארד אשתקד. בדוח הרווח וההפסד, סעיף "הוצאות (הכנסות) אחרות, נטו" עמד על הוצאה של 5.78 מיליארד דולר, מול הכנסה של 478 מיליון אשתקד.
הסעיפים שהרווח המתואם מנטרל, לפני מס, במיליוני דולרים:
- עלות משפטית, ההסדר המוצע בתביעות הטלק: 5,519
- ירידות ערך של מחקר ופיתוח בתהליך (IPR&D): 339
- עלויות הפרדה של פעילות האורתופדיה: 369
- עלויות ארגון מחדש: 195
- רכישות, שילוב ומכירות: 34 לזכות
- הפסדים בניירות ערך: 10
- הפחתת נכסים לא מוחשיים: 1,240 - סעיף שוטף, לא חד-פעמי
הגשר סוגר: 210 + 7,638 לפני מס, פחות 1,677 של השפעת מס, ועוד 168 של פריטי מס אחרים, שווה 6,339.
ההודעה מציינת שהרווח החשבונאי משקף גם את רכישת Firefly Bio ואת שיתוף הפעולה עם Sail Biomedicines, בלי לנקוב בסכום.
לפי הודעת החברה מ-27 ביולי, ההסדר בתביעות הטלק הוא התחייבות של 5.5 מיליארד דולר: תשלום ראשון של עד 3 מיליארד ב-2027, ואין תשלומים נוספים לפני 2028. ההסדר מותנה בהשתתפות של 95% לפחות ומכסה כ-76,000 תביעות בנושא סרטן השחלות. העלות החשבונאית נרשמה ברבעון הזה, והמזומן יוצא רק מ-2027.
הרווחיות, והתזרים
ההכנסות עלו ב-5.9%, אבל הרווח המתואם לפני מס ירד ב-9.1%, ל-7.67 מיליארד דולר. המרווח הגולמי ירד ל-68.1%, מ-69.6% (עלות המכר עלתה ב-10.9%), וההוצאה על מחקר ופיתוח עלתה ב-26.7%, ל-4.65 מיליארד דולר: 18.3% מההכנסות, מול 15.3% אשתקד. שיעור המס המתואם ירד ל-17.4% מ-19.4%, וריכך חלק מהפגיעה - הרווח הנקי המתואם ירד ב-6.8%, פחות מהירידה לפני מס.
מול הרבעון השני, ההכנסות כמעט לא השתנו (פלוס 0.4%, מ-25.31 מיליארד דולר), והרווח המתואם למניה ירד מ-2.90 דולר ל-2.59, ירידה של 10.7%. הרווח החשבונאי למניה היה 2.27 דולר ברבעון השני.
תזרים המזומנים החופשי מתחילת השנה, אומדן נכון ל-13 באוקטובר, הגיע לכ-15.1 מיליארד דולר, עלייה של 6.1% מ-14.23 מיליארד אשתקד. ההודעה אינה כוללת נתון על תזרים מפעילות שוטפת.
התחזית
החברה הציגה תחזית מעודכנת לשנה. אמצעי הטווחים עלו והטווחים הצטמצמו, מול התחזית מ-29 ביולי:
| מדד | טווח באוקטובר (אמצע) | אמצע ב-29 ביולי |
|---|---|---|
| צמיחה מבצעית מתואמת במכירות | 6.4%-6.8% (6.6%) | 6.5% |
| מכירות מדווחות | 101.0-101.4 מיליארד דולר (101.2) | 101.1 |
| רווח מתואם למניה | 11.05-11.15 דולר (11.10) | 11.04 |
| רווח מתואם למניה, בנטרול מטבע | 10.95-11.05 דולר (11.00) | 10.94 |
ההעלאה היא מול 29 ביולי, לא מול 15 ביולי. בדוח הרבעון השני, שפורסם ב-15 ביולי, אמצע טווח הרווח המתואם למניה עמד על 11.68 דולר. ב-29 ביולי הוא עמד על 11.04, ועכשיו על 11.10 - כלומר נמוך ב-0.58 דולר מהאמצע שניתן באמצע יולי.
החברה לא נתנה תחזית מפורשת לרבעון הרביעי, ומסרה ששיקולי מידול נוספים יימסרו בשידור. אם מפחיתים את תשעת החודשים הראשונים מאמצע הטווח השנתי, מתקבלים הכנסות של כ-26.4 מיליארד דולר ורווח מתואם של כ-2.91 דולר ברבעון הרביעי - זו נגזרת של התחזית, לא תחזית שהחברה פרסמה.
המנכ"ל והיו"ר חואקין דואטו מייחס את הרבעון להאצה בפורטפוליו ממוקד, עם OTTAVA ונתוני שלב 3 חיוביים במיאלומה נפוצה כדוגמאות, ואומר שהרבעון מספק קו ראייה ברור יותר לצמיחה דו-ספרתית עד סוף העשור.
מול הציפיות, והמניה
לפי רויטרס, על בסיס נתוני LSEG, כפי שפורסם ב-CNBC, האנליסטים ציפו להכנסות של 25.28 מיליארד דולר; בפועל 25.4 מיליארד, כ-120 מיליון מעל. ל-MedTech ציפו ל-8.71 מיליארד, ובפועל 8.642 מיליארד - החמצה, והשנייה ברציפות. לפי אותו דיווח Tremfya הייתה מעל הציפיות, שעמדו על כ-2.2 מיליארד, ו-Darzalex מתחת לציפיות של כ-4.4 מיליארד. קונצנזוס הרווח המתואם למניה אינו מובא כאן, כי המקורות אינם מסכימים עליו.
המניה נפתחה ביום הדוח ב-254.56 דולר, כ-3.5% מתחת לסגירה הקודמת של 263.73 דולר, ולא חזרה אליה באף שלב: השיא של היום היה 256.18. היא ננעלה ב-248.61 דולר, ירידה של 5.73%, בנפח של כ-16.65 מיליון מניות. מתחילת השנה ועד סגירת יום הדוח עלתה המניה בכ-20%, ובסגירה הקודמת, ערב הדוח, הייתה בעלייה של כ-27%.
הזווית שלי
דעה אישית של אילן אברמוב - לא ייעוץ ולא המלצה
מה שתפס אותי בדוח הזה הוא שהרווח המתואם ירד, למרות שהוא כבר מנטרל את הסעיפים החד-פעמיים. הכנסות פלוס 5.9%, מחקר ופיתוח פלוס 26.7%, ורווח מתואם למניה מינוס 7.5%. כלומר גם בלי הטלק, בלי ירידות הערך ובלי עלויות ההפרדה, הרבעון הזה הניב פחות רווח למניה מהרבעון המקביל, והרווח החשבונאי של 0.09 דולר אינו הסיפור היחיד.
אפשר לקרוא את זה בשתי דרכים. אחת, חברה שמחליפה מנועים: Stelara נחלשת, Tremfya, Darzalex, Carvykti ו-Caplyta תופסות את מקומה, והמעבר עולה כסף במחקר ובמרווח לפני שהוא מגיע לשורת הרווח. אם זה נכון, 2.59 דולר הוא רבעון מעבר, וההסדר בתביעות הטלק, אם יעמוד בתנאי ההשתתפות, שם מספר ולוח תשלומים על סעיף שהיה פתוח. שתיים, המרווח הגולמי יורד, MedTech מחמיצה רבעון שני ברציפות, ואמצע הטווח של 11.10 דולר מחייב רבעון רביעי של כ-2.91 דולר - קפיצה של כ-12% בשלושה חודשים. שתי הקריאות נשענות על אותם מספרים, והמניה נסגרה בירידה של 5.73%, אבל יום מסחר אחד הוא תגובה ולא הכרעה.
(חשוב להדגיש: זו דעתי האישית בלבד, ואין באמור המלצה לפעולה כלשהי, ואין כאן תחזית למחיר של אף נייר.)
ייתכן שאילן אברמוב, הכותב, או מי מטעמו מחזיקים בחלק מניירות הערך או בקרנות הנזכרים בכתבה.
קראתם על חברה אחת. אותה שיטה עובדת על כל אחת.
מכתב אחד בשבוע על איך השוק באמת מחובר - ומיד בהרשמה, המפה של סקטור לבחירתכם: מי מספק למי, ואיפה החוליה הצרה. חינם, והסרה בלחיצה.
ורוצים ללמוד את זה כמו שצריך? ההכשרות בקמפוס - 232 שיעורים וקהילה.






